budynek3crop

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ”KAL-TRANS” SPÓŁKA JAWNA KALATA z siedzibą w Szaflarach jest prywatną firmą, która istnieje od 1988 roku. Pierwotnie pod nazwą Transport Towarowy a następnie Nieregularny Przewóz Towarów. W chwili obecnej z powodzeniem kontynuuje działalność gospodarczą na rynku budowlanym Podhala po zmianie nazwy i siedziby z Firmy Handlowo-Usługowej „PAWEŁ” Spółka Jawna J. i A. Kalata, która nastąpiła w lipcu 2014r.

Firma zajmowała się handlem i transportem materiałów budowlanych, zimowym utrzymaniem dróg oraz usługami sprzętowymi dla klientów indywidualnych. Z roku na rok firma podejmowała coraz większe zlecenia stale inwestując w bazę sprzętową, zatrudniając przy tym nowych wykwalifikowanych pracowników.
Stopniowo usługi związane z budową i utrzymaniem dróg stały się dominujące wśród zleceń wykonywanych przez firmę a głównymi odbiorcami stały się jednostki budżetowe: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu oraz Gminy na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Od roku 2000 zakres usług poszerzony został o letnie utrzymanie dróg, do których należy m.in. wykaszanie poboczy i rowów w pasach drogowych.
Firma posiada doskonale wyposażoną bazę sprzętu budowlanego, w skład którego wchodzi specjalistyczny sprzęt do robót drogowych i regularnie ją wzbogaca w coraz to nowocześniejszy. Dysponuje również doświadczonymi pracownikami zdolnymi do wykonywania przedmiotowych robót oraz placem składowo-przeładunkowym do magazynowania materiałów drogowych. Rozwój ten pozwala na realizowanie coraz większych zleceń związanych z zapotrzebowaniem klientów indywidualnych jak również instytucji publicznych.

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ”KAL-TRANS” SPÓŁKA JAWNA KALATA w swojej działalności stawia przede wszystkim na profesjonalizm i wysoką jakość wykonywanych robót przy wykorzystaniu najnowszych technologii i materiałów budowlanych. Firma wdrożyła i stosowała Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z normami PN-EN ISO 9001 : 2008 oraz PN-EN ISO 9001 : 2009.

Firma kładzie duży nacisk na to, aby oferować jak największy asortyment swoich usług o najwyższej jakości, po konkurencyjnych cenach.

Firma została dwukrotnie wyróżniona przez Puls Biznesu w Rankingu Gazele Biznesu jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm. Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem. Wyróżnienie to odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstwa.