Oferujemy ekogroszek najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach, pochodzący z najlepszych kopalń.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się:

 • ekogroszek SZARLEJ
 • ekogroszek SKARBEK
 • ekogroszek ELMAREX PRESTIGE
 • ekogroszek EKORET
 • ekogroszek KARLIK
 • ekogroszek 27 RASTAR
 • ekogroszek PLUS
 • ekogroszek EKO-SMYK
 • ekogroszek SMYCZEK
 • ekogroszek RETOPAL

 

szarlejSZARLEJ

Ekogroszek Szarlej jest paliwem kwalifikowanym specjalnie dostosowanym do potrzeb użytkowników różnego typu kotłów, jest produktem węglowym o określonej granulacji (do 25 mm) i właściwościach fizykochemicznych. Powstaje na bazie węgla kamiennego z wyselekcjonowanych partii urobku i dodatku paliwa bezdymnego „Błękitny plus” termicznie przetworzonego polskiego węgla kamiennego. Wartość opałowa wynosi >26 MJ/kg.

 

 

 

ekogroszek-skarbekSKARBEK

Ekogroszek KWK SKARBEK BOBREK o kaloryczności 28-29MJ/kg powstający na bazie węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, które charakteryzują się dużą kalorycznością.

 

 

 

ElmarexPrestigeELMAREX Prestige

to ekogroszek o najwyższej jakości w 100% z polskiego węgla. Zapewni on bezawaryjną i długą pracę kotłów retortowych, dużą wydajność spalania, jak również niższe koszty wytwarzania ciepła. Jest to węgiel o bardzo wysokiej wartości opałowej, bardzo niskiej zawartości popiołu i siarki oraz niskiej spiekalności.

 

 

ekoretEKORET

Ekologiczne kwalifikowane paliwo węglowe – ekogroszek EKORET® produkowane jest na bazie wybranych typów węgli z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A. Ekogroszek EKORET® to węgiel o wysokiej wartości opałowej, bardzo niskiej zawartości popiołu i siarki oraz niskiej spiekalności.

 

 

 

 

kARLIK      KARLIK

Karlik jest nowoczesnym paliwem węglowym o wysokiej, z oferowanych, wartości opałowej przekraczającej 26 MJ/kg, co pozwoli na dłużej zapomnieć o konieczności   uzupełniania paliwa.
Uziarnienie produktu (od 6 do 25 mm) czyni go szczególnie przydatnym do wykorzystania w węglowych kotłach automatycznych, a niska zawartość zanieczyszczeń fizycznych  i chemicznych oraz wilgoci ograniczają do minimum emisje gazów i pyłów.

 

 

Rastar 27 RASTAR

  Głównymi zaletami są:

 •  wysoka sprawność, gwarantująca najniższe koszty wytwarzania ciepła.
 •  zautomatyzowana praca i bardzo małe zaangażowanie obsługi ograniczające się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 3-5 dni.
 •  spełnienie norm emisji substancji toksycznych do powietrza  (wysoka wartość opałowa, niska zawartość siarki – 0,3 – 0,6 %, niska zawartość popiołu – 4 – 6 % )

 

 

prod_20_f1_w_2019_ekogroszek_FIRMOWY2PLUS

Ekogroszek ten pozwala na utrzymanie zadanej temperatury w największe mrozy bez jakiegokolwiek problemu, a jedna z wielu jego zalet jest to, że wysoka temperatura spalania pozwala nam zaoszczędzić paliwo na dłużej. Jest bardzo wydajny i nie stanowi problemu z rozpaleniem oraz utrzymaniem temperatury.

Wartość opałowa od 24  MJ/kg.

 

 

 

EKO-SMYKEKO-SMYK

EKO-SMYK to ekogroszek o bardzo dobrej jakości. Cechuje się wysoką wartością opałową, to produkt przyjazny środowisku – spełnia wysokie normy ekologiczne emisji substancji toksycznych do atmosfery (optymalna zawartość siarki, niska zawartość popiołu oraz niska spiekalność). Produkt znany i sprawdzony przez użytkowników nowoczesnych kotłów z podajnikiem automatycznym.

 

 

smyczekSMYCZEK

„SMYCZEK” jest ekogroszkiem o wartości opałowej na poziomie 23-24 MJ/kg, a także niskiej zawartości siarki i popiołu. Spełnia wymagania ustawy anty-smogowej, a jego jakość jest potwierdzona certyfikatami. „SMYCZEK” to produkt w 100% polski, a przy prawidłowo ustawionym kotle jest gwarancją bezproblemowego użytkowania.

 

 

 

retopalRETOPAL

Ekogroszek Retopal to uniwersalne paliwo węglowe o utrwalonej pozycji rynkowej. Cechy Retopalu umożliwiają jego zużycie zarówno w starszych typach kotłów automatycznych jak i w kotłach, w których zastosowano najnowsze technologie kotlarskie.
Wartość opałowa (Q) 24 MJ/kg – 26 MJ/kg, wilgotność ok. 9-15%, zdolność spiekania (RI) 0-5.