Oferujemy węgiel najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach, pochodzący z najlepszych kopalń.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się:

  • węgiel kostka
  • węgiel orzech 
  • ekogroszek EKORET – workowany i luzem (kaloryczność min.26MJ/kg)
  • ekogroszek ELMAREX Prestige (kaloryczność – min. 28 MJ/kg)
  • ekogroszek ELMAREX (kaloryczność- min. 26 MJ/kg)
  • ekogroszek EKO SMYK (kaloryczność- 26 MJ/kg)
  • NOWOŚĆ  Błękitny węgiel

 

EKORETEKORET

Ekologiczne kwalifikowane paliwo węglowe – ekogroszek EKORET® produkowane jest na bazie wybranych typów węgli z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A. Ekogroszek EKORET® to węgiel o wysokiej wartości opałowej, bardzo niskiej zawartości popiołu i siarki oraz niskiej spiekalności.

 

 

ELMAREX PrestigeELMAREX Prestige

to ekogroszek o najwyższej jakości w 100% z polskiego węgla. Zapewni on bezawaryjną i długą pracę kotłów retortowych, dużą wydajność spalania, jak również niższe koszty wytwarzania ciepła. Jest to węgiel o bardzo wysokiej wartości opałowej, bardzo niskiej zawartości popiołu i siarki oraz niskiej spiekalności.

 

 

ELMAREXELMAREX

ELMAREX to ekogroszek o wysokiej jakości w 100% z polskiego węgla. Zapewni on bezawaryjną i długą pracę kotłów retortowych, dużą wydajność spalania. Jest to węgiel o wysokiej wartości opałowej, niskiej zawartości popiołu i siarki oraz niskiej spiekalności.

 

 

EKO-SMYKEKO SMYK

EKO SMYK to ekogroszek o bardzo dobrej jakości. Cechuje się wysoką wartością opałową, to produkt przyjazny środowisku – spełnia wysokie normy ekologiczne emisji substancji toksycznych do atmosfery (optymalna zawartość siarki, niska zawartość popiołu oraz niska spiekalność). Produkt znany i sprawdzony przez użytkowników nowoczesnych kotłów z podajnikiem automatycznym.

 

BłękitnyNOWOŚĆ Błękitny węgiel

Błękitny Węgiel to nowy produkt stworzony i rozwijany przy współpracy z Polskim Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Jest to innowacyjne, bezdymne paliwo na bazie węgla kamiennego. Różni się od wszystkich rodzajów paliwa dostępnych do tej pory na rynku. Produkowany jest w 100% z polskiego węgla kamiennego. Unikalna metoda obróbki usuwa z węgla substancje zanieczyszczające i toksyczne, zapewniając wysoką wartość opałową, niską zawartość popiołu oraz stałe, powtarzalne parametry spalania. W ten sposób zapewnia najbardziej efektywną redukcję emisji cząstek smogotwórczych, szczególnie w piecach i kotłach starego typu. Daje to szansę na spełnienie dzisiejszych wymagań wobec tzw. niskiej emisji bez kosztownych inwestycji w nowoczesne instalacje grzewcze. Frakcja bezdymnego błękitu jest wymuszana przez technologię przetwarzania w celu zapewnienia jej najwyższych parametrów. Łatwo się zapala i podtrzymuje proces spalania.

Co wyróżnia Błękitny Węgiel?

  • natychmiastowe rozwiązanie na problem smogu
  • wysokokaloryczny i wygodny w użyciu opał
  • podlega drobiazgowej kontroli jakości